Půjčky Úvěry Hypotéky

Stavební spoření

Pakliže bychom zde měli uvést přesnou charakteristiku stavebního spoření, znělo by následovně. Přesný popis a charakteristika stavebního spoření je v podstatě účelové spoření, které spočívá v přijímání vkladů od účastníků, kterým je případně poskytován úvěr. Stavební spoření také spočívá v poskytování státní podpory fyzickým osobám.

Stavební spoření – charakteristika a popis

Pokud uvažujete o stavebním spoření, první věc, kterou budete muset provést je uzavření smlouvy o stavebním spoření. Co je to vlastně taková smlouva o stavebním spoření? Odpověď je jednoduchá. Smlouva o stavebním spoření je smlouva, v rámci které žadatel o stavební spoření získává určitou možnost poskytnutí úvěru právě ze stavebního spoření. Tento úvěr je poté použit na financování bytových potřeb. Je nutné zde zmínit, že tyto úvěry mohou být použity právě pouze na bytové potřeby, nikde jinde.

Smlouva o stavebním spoření a její doba trvání se v podstatě dělí na dvě fáze. První fáze je fází spoření, ve které se účastník snaží pomocí měsíčních vkladů na účet dosáhnout požadovaného minima. Druhá fáze je fáze úvěru, pomocí kterého je pak účastník schopen financovat bytové potřeby. První fáze začíná podpisem smlouvy o stavebním spoření.

Před podpisem smlouvy si účastník stanoví cílovou částku, která se v podstatě rovná součtu všech jeho vkladů, státní podpory, dále pak úvěru ze stavebního spoření a v neposlední řadě také úroků z vkladů a státní podpory. Pochopitelně, že musí být odečtena daň z příjmů u těchto úroků.

Nezapomínejte na to, že Vámi naspořená částka v rámci stavebního spoření může být použita pouze a jen na bytové potřeby. Co to znamená? Pokud by tak nebylo učiněno a účastník by chtěl naspořenou částku použít mimo bytové potřeby, majitel stavebního spoření bude mít právo pouze na částku uspořenou.

Pokud ovšem účastník zažádá společnost, u které má uzavřené stavební spoření o úvěr, tento úvěr může být poté použit pouze na financování bytových potřeb. To znamená, stavba domu, oprava koupelny, kuchyně, střechy a nebo fasády. Zkrátka, peníze musí být použity pouze a jen na bytové potřeby.

Stavební spoření – kdo může být účastníkem stavebního spoření

Účastníkem stavebního spoření může být v podstatě každý občan České republiky. Může jim být jak fyzická osoba, tak i právnická osoba. Minimálně však musí splňovat jednu z níže uvedených podmínek.

Mezi základní podmínky, které jsou nutné k tomu, aby mohla být uzavřena smlouva o stavebním spoření:

  • již zmíněný občan České republiky
  • občan Evropské Unie, který disponuje s průkazem, popřípadě s potvrzením o pobytu na území České republiky a s přiděleným rodným číslem
  • fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky s přiděleným a platným rodným číslem

Účastník stavebního spoření získává poměrně i dost výhod uzavřením smlouvy o stavebním spoření. Mezi ty nejzajímavější výhody rozhodně patří:

  • státní podpora až 15% z naspořené částky (ročně)
  • úročení vkladu účastníka do 2%
  • účastník může uzavřít hned několik smluv o stavebním spoření
  • po několika málo letech může účastník začít čerpat levný úvěr
  • poměrně nízké úročení úvěrů ze stavebního spoření účastníka
  • smluvní podmínky spoření jsou neměnné (výjimku mohou tvořit poplatky za vedení účtu)

Toto je pouze nepatrný výčet toho, s jakými výhodami se můžete u stavebního spoření potkat. Pochopitelně, že každá finanční instituce, nabízející stavební spoření má svůj vlastní systém financování a nabízí své vlastní podmínky, vztahující se ke stavebnímu spoření. Nicméně, jste to právě Vy, kdo si může vybrat s poměrně slušného seznamu finančních institucí na českém trhu.

Věříme, že Vám naše informace, týkající se stavebního spoření alespoň trochu pomohly a díky tomu pro Vás nebude takový problém se v této oblasti od této chvíle pohybovat a vybrat si pro Vás toho správného partnera. Koneckonců, jak již bylo zmíněno výše, účastník může uzavřít hned několik smluv o stavebním spoření. Proto, jestliže máte na miskách vah dvě společnosti, u kterých byste chtěli uzavřít smlouvu o stavebním spoření, nic Vám nebrání uzavřít smlouvu tam i tam.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.