Půjčky Úvěry Hypotéky

Leasing

Leasing je obecné slovo, které bylo převzato z anglického slova do české terminologie, v překladu znamenající pronájem. V praxi to znamená jediné, na jedné straně pronajímatel (majitel), uzavře smlouvu s nájemcem. Předmětem této leasingové smlouvy může být nemovitost, ale i věc movitá (auto, stroje apod.).

Smlouva se uzavírá na dobu určitou, po kterou bude pronajímateli nájemce platit předem domluvenou výši částky. Na konci období pak podle podmínek leasingové smlouvy se movitá věc či nemovitost stane majetkem nájemce či nikoliv.

Co vše lze pořídit na leasing

Jak již bylo zmíněno, předmětem leasingu můžou být movité věci jako stroje a zařízení typu, technologické komplety, výrobní linky, různé typy strojů jako textilní, polygrafické, svářecí nebo stavební stroje. Dále pak výpočetní nebo kancelářská technika, pracovní zemědělské stroje, zařízení potřebná ve zdravotnictví a další technika potřebná v daném segmentu.

Kdo leasing poskytuje

Leasing je v dnešní době poskytován hned několika zdroji. Prvním zdrojem jsou různé bankovní instituce, ať už to jsou banky samy nebo jejich dceřiné společnosti, které od nich získávají finanční zdroje, tak i soukromé společnosti zřizované za účelem poskytovaní leasingu, takzvané leasingové společnosti, zajišťující odbyt jejich zboží.

Leasing lze sjednat přímo ve Vašem městě nebo individuálně přímo v pohodlí domova.

Typy leasingu

V České republice lze v podstatě vybírat ze dvou typů leasingů. Prvním typem leasingu je takzvaný leasing s plnou amortizací. To znamená, že nájemné, které je inkasované pronajímatelem v průběhu celého leasingového období zcela pokrývá náklady, spojené s pořízením daného produktu a navíc přináší předem stanovený zisk. Zůstatková hodnota se na konci sjednaného leasingu pak pohybuje kolem opravdu nízko, mnohdy je to až hodnota nulová.

Druhým typem leasingu je takzvaný leasing se zůstatkovou hodnotou. Z tohoto tedy vyplívá, že nájemné inkasované pronajímatelem v průběhu celého leasingového období neobsahuje náklady pronajímatele spojené s pořízením produktu a s průběhem samotného leasingu. Tato hodnota je pak uhrazena nájemcem na konci leasingového období.

Finanční leasing

Jedná se o základní typ leasingu, kde leasingem financovaný předmět (leasing automobilu, výrobního stroje) je po celou dobu majetkem leasingové společnosti, a až ukončením leasingové smlouvy přechází vlastnictví předmětu na zákazníka. Tento typ snižuje riziko o nedobytnosti pohledávky pro leasingovou společnost. Součástí smlouvy bývá většinou pojištění u automobilů proti odcizení resp. kompletní havarijní pojištění, současně je možné připojistit se například proti ztrátě zaměstnání. V případě leasingu, který je uzavřen podnikatelem (firmou) je možné při dodržení minimální délky leasingové smlouvy splátky započítat do daňových nákladů

V době krize, kdy některé firmy mají problémy se splácením, se lze často setkat s inzeráty typu, přenechám leasing nebo přenechám leasing bez odstupného. V tomto případě může další subjekt po dohodě jak s firmou tak leasingovou společností převést leasing na sebe.

Operativní leasing

Hlavní odlišností operativního leasingu od finančního spočívá v tom, že předmět pronájmu i po ukončení smlouvy zůstává majetkem leasingové společnosti. Zákazníci zaplatí pouze reálně amortizovanou část ceny. Zejména je využívám živnostníky. Často po ukončení leasingové smlouvy na základě operativního leasingu je předmět nabídnut leasingovou firmou zákazníkovi o sníženou amortizovanou cenu.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.