Půjčky Úvěry Hypotéky

Hypotéky · Hypotéka

Pokud se začínáte zajímat o hypotéku a stále nevíte, jaký je rozdíl mezi běžnou půjčkou a hypotékou, pak následující řádky budou určeny především Vám. Základní rozdíl mezi půjčkou a hypotékou spočívá v tom, že hypotéka se na rozdíl od běžné půjčky (úvěr) liší v zástavním právu. Bankovní instituce (banky), které svým klientům poskytují hypotéky, se v podstatě jistí zástavním právem k určité nemovitosti. V běžné životní praxi to pak vypadá tak, že nemovitost, která se nachází na území České republiky je použita na poskytnutí hypotéky a jinými slovy je použita na krytí hypotečního úvěru (hypotéka).

Hypotéky – Jakým způsobem začít

Pokud se opravdu zajímáte o hypoteční úvěry (hypotéky) a napadají Vás otázky typu, jak mohu hypotéku získat? Kde a jakým způsobem mám začít? Nemějte strach, je to opravdu jednoduché. V podstatě každá bankovní instituce v dnešní době nabízí hypotéky a je jen na Vás, u které bankovní instituce o hypotéku zažádáte.

Banky jsou schopny Vám půjčit až 100% tržní ceny samotné nemovitosti, nicméně je nutné ručit jednou či více nemovitostmi, jak již bylo výše nastíněno. A co se samotné doby splácení týče, hypoteční úvěr bývá z pravidla uzavírán na dobu od 5 do 30 let.

Co je nutné splnit pro získání hypotéky

Jak již sám název v nadpisu napovídá, existují určitá pravidla, která musí být dodržena proto, aby Vám bankovní instituce hypotéku přidělila. Především musíte být občanem České republiky. Váš věk musí překonat hranici 18 let a k tomu všemu, banka Vám bude muset uznat dostatečnou výši Vašeho příjmu, od kterého se pak bude vše odvíjet. Dále také musíte vlastnit dokumenty, týkající se objektu (nemovitosti), o kterou máte zájem.

Pokud jste schopni všechny tyto podmínky splnit, samotný proces vyřízení hypotečního úvěru pak bude otázku několika málo hodin. V poslední fázi, tedy fázi převodu peněz na Váš účet, jsou peníze převáděny jednorázově, popřípadě postupně na Váš účet, který je vedený u stejné banky.

Typy hypotečních úvěrů (hypotéky)

Hypoteční úvěry se z pravidla rozdělují do dvou skupin. První skupina se nazývá účelové hypoteční úvěry a druhá skupina se nazývá neúčelové hypoteční úvěry (americká hypotéka).

Účelové hypoteční úvěry (hypotéky) jsou z pravidla úvěry, které musí být použity na tu jednu konkrétní nemovitost nebo objekt určený k bydlení, nic jiného. Zkrátka, banka Vám půjčí peníze na dům a na nic jiného, proto budou peníze použity pouze na dům. U těchto účelových hypotečních úvěrů jsou zpravidla lepší úrokové sazby. Tedy, jedná se o výhodnější řešení.

Neúčelový hypoteční úvěr, také známý jako americká hypotéka nikterak potencionálního klienta banky neomezuje a nediktuje, kde a na co má peníze z úvěru použít. Zkrátka, peníze mohou být použity na cokoliv. Jednoduše řečeno, peníze nemusí být použity nutně pouze na koupi nemovitosti, ale také i na nákup automobilu, zájezdu pro svoji rodinu nebo vybavení domu.

Hypotéky lze sjednat přímo ve Vašem městě nebo individuálně přímo v pohodlí domova.

Hypoteční úvěry lze také dělit podle způsobu splácení a to:

Anuitní - Klient bance platí po celou dobu trvání úvěru stejnou výši měsíční splátky, nehledě na vývoj inflace v zemi.

Progresivní - Klient bance platí ze začátku nižší měsíční splátky, ovšem ty se mu postupem času pravidelně zvedají.

Degresivní - Klient bance platí ze začátku vyšší měsíční splátky, které se mu postupem času začínají snižovat.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.