Půjčky Úvěry Hypotéky

Splátkový prodej - prodej na splátky

V posledních letech se díky rozmáhajícímu se trendu mezi občany České republiky rozšířil takzvaný splátkový prodej. Jedná se o určitý způsob financování nákupu, ať už se jedná o spotřební zboží jako je elektronika (LCD monitor, DVD přehrávač, kamera, dovolená, televize, domácí kino, PC, notebook) nebo nábytek, lidé díky své finanční situaci právě více a více inklinují k různým alternativám. Jednou z těchto alternativ je právě splátkový prodej.

Na rozdíl od nebankovních či bankovních půjček (úvěr) není potřeba půjčku vyřizovat před samotným nákupem v obchodě. V praxi to pak vypadá tak, že při zakoupení určitého zboží se u pokladny v prodejně vyřídí splátkový prodej k danému produktu a úhrada celkové částky se rozdělí na několik splátek

Splátkový prodej se ne vždy vyplatí

Je nutné podotknout, že splátkový prodej nebo-li nákup zboží na splátky se ve většině případů nevyplatí a celkově se prodraží, koneckonců jako každý jiný úvěr (půjčka). Lidé si mnohdy neuvědomí, do jak nevýhodných podmínek sebe samy dostali.

Samozřejmě, že ve většině případů se jedná o lidi, kteří díky své nepříznivé finanční situaci nemají jinou možnost výběru. Nicméně i v těchto případech je nezbytně nutné si předem propočítat, zda-li se splátkový prodej v tom či jiném případě opravdu vyplatí.

Před každým nákupem v kamenném obchodě je nutné si položit otázku, zda-li je vhodné a případně výhodné pořizovat určité výrobky, když finanční situace není ideální. Samozřejmě, že se vše mění v okamžiku, když je daný produkt pro rodinu potřebný a nezbytně nutný.

Obecně také platí, že splátkový prodej zboží se stává relativně vhodným řešením v určitém ročním období, kdy jsou v obchodech různé slevové akce, díky kterým se na produktu nepodepíše až tak razantním způsobem úroková sazba.

Princip splátkového prodeje

Jaký je princip splátkového prodeje? Princip je vždy stejný. Jednoduše vysvětleno, splátková společnost odprodá dle kupní smlouvy zákazníkovi zboží dle stanovených podmínek. To znamená, že zákazník zaplatí ve většině případů akontaci zhruba 10% z celkové ceny a pak se již zajímá o splátkový kalendář, který byl na základě ceny vypočítán.

V rámci splátkového kalendáře lze zvolit způsob úhrady, který bude co nejvíce vyhovovat možnostem kupujícího. Zkrátka se zákazník rozhodne mezi jednorázovým či trvalým příkazem k úhradě nebo inkasem z běžného účtu. Další možností je pak úhrada formou poštovní poukázky nebo-li složenky.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.