Půjčky Úvěry Hypotéky

Exekuce - exekuce nemovitostí, exekuce registr

Každý z nás se může jednoho dne dostat do situace, kdy pojede v tramvaji na černo, tedy bez jízdenky, zaparkuje svůj vůz na zákazu zastavení nebo jednoduše zapomene zaplatit své zdravotní pojišťění nebo účet za telefon. Těchto situací je celá řada a člověk si musí dávat neustále pozor na to, aby v jedné z nich sám neskončil a nedostal se do spáru exekuce.

To, co z pravidla poté následuje, není vůbec pro nikoho závidění hodná situace. Ano, hovoříme o tématu exekuce. V České republice je podle posledních statistických údajů nahlášeno přes jeden milión exekucí. To znamená, že zhruba každý desátý čech se v těchto chvílích potýká s exekucí, která je nahlášená na jeho osobu, tudíž i na jeho majetek kterým disponuje. Pak je již jen několik málo kroků například k exekuci majetku a následné dražbě exekuce (nemovitosti, auta, elektroniky apod.).

Příběhů lidí, kteří se dnes a denně potýkají s tímto problémem je opravdu hodně. Patří i mezi ně pán Novák (smyšlená postava), který při každodenním spěchu zaparkoval svůj vůz před bankou na místě, které bylo vyhrazeno výhradně postiženým občanům. Pan Novák dostal následně od městské policie pokutu, kterou později zapomněl uhradit. A tak jednoho dne byl s panem Novákem zahájen soudní proces a následně byla vyhlášena exekuce majetku pana Nováka.

A co by měl v takovéto situaci pan Novák dělat? Jak by se měl pan Novák exekuci majetku postavit? V následujících odstavcích se Vám pokusíme alespoň částečně pomoci a nasměrovat právě ty z Vás, kteří se v této nepříjemné situaci nacházíte.

Exekuce – rada pro dlužníky

Jak se vyvarovat exekuci svého majetku? Pokud si budete dávat pozor a veškeré své pohledávky budete řešit v čas, měli byste být v klidu. Snažte se zkrátka průběžně platit vše, co máte. Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete schopni zaplatit celou dlužnou částku, pokuste se domluvit s věřitelem a zaplaťte mu jen část. Můžete ho tímto krokem přesvědčit o tom, že máte upřímnou snahu Váš problém řešit.

Exekuci lze předejít osobním bankrotem. Pakliže se nacházíte v těžké finanční situaci, která by vedla k zadlužení nejen Vás, ale i zbytku Vaší rodiny, existuje možnost takzvaného osobního bankrotu. Pokud by na Váš návrh soud přihlédl a povolil jej spolu s věřiteli, znamená to pro Vás určitou výhodu. Vaše dluhy se nebudou navyšovat o penále po dobu pěti let.

Dále se pak rozhodně snažte komunikovat s úřady, popřípadě s již zmíněnými věřiteli. Pokud byste odmítali brát na svoji osobu zodpovědnost, nic nevyřešíte a exekutor bude klepat na Vaše dveře dříve, než se namanete. Rozhodně se nesnažte měnit bydliště, telefon či identitu, ničemu si tím nepomůžete. Exekuce Vás dostihne a spolu s Vámi i Váš majetek. K dražbě Vašeho majetku pak již zbývá opravdu málo krůčků.

Veškeré náklady na exekuci hradíte Vy jako dlužník. Proto, abyste si ušetřili zbytečné starosti a popřípadě i nějaké ty finance, je rozhodně duchaplné oslovit exekutora v momentě, kdy zjistíte, že na Vaši osobu a majetek byla uvalena exekuce. Jinými slovy, navštivte co nejdříve exekutorský úřad a snažte se domluvit na zaplacení dluhu v co nejkratším možném termínu.

Exekuce – rada pro dlužníky

Nejprve bychom zde asi měli vysvětlit, proč zmiňujeme právě konsolidaci půjček v sekci exekuce. Důvod je jednoduchý. Konsolidace půjček není nic jiného, než-li zjednodušení a zpřehlednění samotných splátek žadatele. Navíc pak díky úrokové sazbě jsou měsíční splátky podstatně nižší a tím pádem i výhodnější. Na základě konsolidace půjček pak platíte měsíčně pouze jednu jedinou splátku na rozdíl od tří či pěti.

A zde se právě dostáváme ke stejnému jmenovateli, tedy exekuci. Pokud budete mít přehledně vedeny své půjčky, úvěry, spotřebitelské úvěry či hypoteční úvěry (hypotéka), riziko exekuce tím pádem podstatně snížíte. Exekuci se lze vyhnout právě tím, že budete pravidelně dodržovat své měsíční platby.

Exekuční akce (dražby), probíhají vždy v regionech, kde exekuce byla vykonána. Pokud se chcete zúčastnit exekuční dražby je nutné sledovat úřední desku na příslušném soudu.

Věříme, že Vám naše rady alespoň částečně pomohou a Vy se tak vyhnete tomuto velice nepříjemnému a život ničícímu mechanismu, zvanému exekuce.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.