Půjčky Úvěry Hypotéky

Kontokorent · Kontokorentní úvěr

Co je to kontokorentní úvěr? Určitě se každý z Vás s tímto slovním spojením někdy v minulosti již setkal, ať už v bance, v mediích nebo u kamaráda. Kontokorentní úvěr je v podstatě krátkodobý úvěr, který nabízí banka svému klientovi, který je zároveň i majitelem běžného účtu u té samé banky. V podstatě se jedná o službu, díky které je umožněno klientovi banky z tohoto účtu čerpat finanční prostředky, a to až do mínusu.

Tento úvěr se může opakovat, jakmile je částka, kterou klient vybral na tento běžný účet navrácena, plus úrok z půjčené částky samozřejmě. Tento proces lze opakovat na základě principu zvaného revolving. Ovšem, je velice nutné, aby byl klient obeznámen se všemi detaily týkajícími se této služby, poněvadž v momentě, kdy je překročena limitní částka, kterou Vám banka určila, je více než pravděpodobné, že budete čelit vysokému penále.

Před poskytnutím kontokorentního úvěru Vám banka nabídne z dvou možností. První možnost je takzvaný zajištěný debet. U tohoto debetu se ve většině případů ručí termínovaným vkladem a to ve stejné částce nebo i vyšší, jako je samotný úvěrový rámec. Druhou možností, kterou Vám banka nabídne je takzvaný Nezajištěný debet. U tohoto debetu není nutné žádné jištění. Také je ale nutné podotknout, že díky tomu Vám mnoho bank vůbec žádný kontokorentní úvěr neposkytnou.

Kontokorent lze sjednat přímo ve Vašem městě či individuálně, ale ve většině případech je nutné zajít do Vaší banky.

Jak získat kontokorentní úvěr (kontokorent)

V první řadě je nutné, aby při zažádání o kontokorentní úvěr byly splněny určité podmínky, na které banky kladou velkou váhu a díky kterým Vám pak banky kontokorentní úvěr přidělí. Poskytnutí úvěru, pokud je schválen se s klientem banky uzavírá většinou na jeden rok a automaticky se pak každý rok prodlužuje, tedy pokud klient plní poctivě své podmínky. Peníze, které Vám banka schválí v rámci kontokorentního úvěru, lze poté čerpat běžným způsobem, tedy pomocí bankovních automatů nebo přímo u obchodníků.

Jaké podmínky musí být splněny - kontokorent

V první řadě musíte mít zavedený běžný účet u banky, u které chcete zažádat o kontokorentní úvěr. Tento běžný účet musí být veden již určité období, minimálně však tři měsíce. Na tento běžný účet musí v pravidelných intervalech přicházet dostatečně vysoký příjem peněz. A na závěr některé banky vyžadují, aby na běžném účtu byl vždy určitý průměrný zůstatek.

Pakliže všechny tyto podmínky splníte, banka Vám poté stanoví výši Vašeho kontokorentního úvěru. Obvykle se jedná o jednonásobek, dvojnásobek nebo i trojnásobek měsíčního příjmu. V žádném případě nezapomínejte na úroky z kontokorentního úvěru, které se počítají z čerpané částky tak dlouho, dokud není tato částka v plné výši zaplacena. Jak již bylo zmíněno, pokud částka není v plné výši zaplacena nebo pokud je dokonce i překročena, čekají Vás penále, které pokud neuhradíte spolu s částkou, Vás mohou dostat až před soud.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.