Půjčky Úvěry Hypotéky

Hypotéky refinancování

Jste jedni z mnoha, kterým v brzké době skončí či již skončilo takzvané fixační období u Vaší hypotéky? Jinými slovy, období, ve kterém Vám Vaše banka garantovala stejnou úrokovou sazbu a Vy se teď obáváte toho, že se nyní zvýší? Existuje určité řešení, jak se této obavy zbavíte. Refinancování hypotéky.

Pod pojmem hypotéky refinancování se neskrývá nic jiného, než-li splacení hypotéky hypotékou. V praxi to znamená jediné. Uzavřete spolupráci s jednou bankovní institucí, která Vám následně poskytne úvěr (hypotéku). Po určitou dobu se na Vás bude vztahovat již výše zmíněné fixační období. V momentě, kdy Vaše fixační období skončí, jednoduše přejdete k jiné bance, u které si vyjednáte lepší podmínky. Jednoduché že?

Kdy lze začít s refinancováním hypotéky

Hypotéku můžete refinancovat pouze tehdy, skončí-li Vám fixace Vaší hypotéky (úvěru). V tento moment Vám Vaše banka nabídne z pravidla dvě možnosti. Splatit Vaši hypotéku částečně a nebo splatit ji celou (refinancování).

Jistě, že se nabízí i třetí možnost, splatit hypotéku z našetřených peněz. Pochopitelně, že v mnoha případech je tato možnost více či méně utopií, a proto se ve většině případů lidé přiklání k refinancování stávající hypotéky.

Hypotéky refinancování - proč hypotéku refinancovat

Na tuto otázku se Vám pokusíme v následujících řádcích co nejjednodušeji odpovědět. Po skončení období fixace se Vám z pravidla banka pokusí nabídnout nové a mnohdy ne příliš výhodné podmínky. Není Vaší povinností tyto podmínky přijmout, dokonce zde existuje možnost, že právě díky refinancování přejdete k jiné bankovní instituci, která má zkrátka výhodnější podmínky. Mnohdy se tyto kroky také nazývají jako umoření stávající hypotéky. Díky nové hypotéce, kterou si uzavřete s novou bankovní institucí, máte také možnost prodloužit nebo jinými slovy rozložit své splátky na delší dobu.

V poslední době se také někteří klienti snaží získat lepší podmínky pro svoji hypotéku například tím, že odcházejí k jiné bankovní instituci, která nabízí například ve svých podmínkách i předčasné splacení hypotéky bez jakýchkoliv sankcí či manipulačních poplatků. Důrazně Vám ale doporučujeme požádat o radu odborníka v této problematice znalého. Mnohdy se totiž stává, že Vás banka bude informovat o konci fixace jen několik málo dní před ukončením. Vy tím pádem nebudete mít dostatek času prostudovat pro Vás vhodné podmínky jiných bankovních institucí.

Koneckonců, toto jsou praktiky mnoha bankovních institucí v České republice. A co je tím hlavním důvodem? Proces refinancování je poměrně složitý a mnoha lidem, kteří jsou neznalý bankovního prostředí tím pádem nedostupný. Toto je jeden z důvodů, proč mnozí lidé raději nic neřeší a nad refinancováním neztrácí čas. Což je mnohdy pochopitelně špatně. Ještě jednou Vás chceme upozornit, že byť Vás bude banka informovat jen několik málo dnů před ukončením, obraťte se na odborníka, který ví velice dobře, jak se v dnešní době bankovní sektor vyvíjí a co je a bude pro Vás nejvhodnějším řešením.

Reklama Žádost o půjčku

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis vzor
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Domácí práce
přivýdělky ke splátkám Vašich půjček nebo úvěrů.

Práce doma
pro zvýšení rodinného rozpočtu bez splátek půjčky.

Práce z domova
zlepšení finanční situace z pohodlí domova.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád na léto i zimu.

Půjčky pro nezaměstnané
půjčky bez doložení příjmu do 24 hodin v hotovosti.

Půjčka Online
rychlé a snadné sjednání ihned online půjčky bez registru.

Kočárky
dětské kočárky, golfky, autosedačky - informace a tipy.

Půjčky ihned
půjčly v hotovosti do 24 hodin, rychlá online žádost.